Nalan Erdem Logo
Estetik Uygulamalar
BOTOKS;

Mimik kaslarının belli bölgelerde belli oranda kasılmalarının zayıflatlmasıdır. Laboratuvar şartlarında ’Clostridium Botulinum’isimli bir mikroorganizma tarafından üretilen proteinin üstün bir teknoloji ile saflaştırılması sonucu elde edilen doğal bir ilaçtır. Enjekte edildiği kasa, sinir hücreleri aracılığı ile kasılma emrini veren iletimi geçici olarak durdurarak etki gösterir. Kaslarınızı kullanamazsanız üstteki cildi de kırıştıramazsınız. Botox’un etkisini 7-10 gün arasında görebilirsiniz. Etki süresi çok kişisel olmakla beraber mimik kaslarınızı ne kadar sık ve güçlü kullanırsanız o kadar hızlı etkisini kaybeder. Etkisini kaybeden botoks sonrasında acaba daha mı çok yaşlanırız? Hayır ama eski kırışıklıklarınız geri gelir ve son 6 aydır da yaşlanmışsınızdır.

Botoks, mutlaka yüzün anatomik yapısını tanıyan ve konu hakkında eğitim almış uzman bir hekim tarafından uygulanmalıdır.
DOLGU;

İnsan vucudunda zaten var olan doğal maddelerin farklı yoğunluk ve miktarlarda seçilmiş bölge ve katmanlarda hacim artırmak amacıyla uygulanmasıdır.

Hyaluronik Asit; Yaşlanmayla birlikte, cildin hyaluronik asit içeriği azalır ve cildin su tutma kapasitesi düşer. Deride bulunan kollajen ve elastic lifler kırılmaya ve esnemeye başlar. Yüzdeki kırışıklıkları düzeltmek için en sık kullanılan işlem yüz dolgu tedavisidir. Dolgu maddeleri yüzün çeşitli bölgelerinde yaşlanmanın etkilerini yavaşlatma, hacim kaybını önlemek ve asimetrileri düzeltmek için başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

Nerelere dolgu enjeksiyonu yapılabilir?

Burun ve dudak arasındaki sigara çizgileri (smoker lines) dudak kenarından çeneye doğru inen çizgiler burun kenarındaki volüm kayıpları gözaltı bölgesi yanaklar, dudaklar gibi yüzün hemen her bölgesine uygulanabildiği gibi vucudun ihtiyacı olan her bölgesine uygulanabilir.

Uygulama Öncesi neler yapılır?

Yapılan her işlemde olduğu gibi öncelikle hastayı değerlendirmek gerekmektedir. Hastanın neye ihtiyacı olduğunu bilmek beklentilerinin ne olduğunu belirlemek ve hastayla bir fikir birlikteliği sağlamak şartır.

Alerji öyküsü sorgulandıktan sonra dolgu yapılacak bölgeler belirlenip bölgesel anestezik ajanlar uygulanmalı ve 15- 20 dakika sonra işleme hazır hale getirilmelidir.
LAZER EPİLASYON;

Vücuttaki istenmeyen tüylerin lazer enerjisi kullanmak suretiyle kalıcı olarak veya uzun dönemli yok edilmesini sağlayan medikal bir işlemdir. Belli aralıklarla tekrarlanan seanslar sonrasında cilt ve kıl yapısının uygun olması halinde, uygulama yapılan bölgedeki kılların bayanlarda %70 - %90’ı, baylarda ise %60 - %80’i temizlenir. En etkin sonuçlar; Açık renk cilt rengi ve koyu renk kıl yapısına sahip bireylerde alınır. Göz çevresi dışında vücudun her bölgesine güvenli bir şekilde uygulanabilir.

Farklı lazer türlerinin kalıcı epilasyon yapabildiği kanıtlanmıştır. Bu amaçla en çok kullanılan lazer sistemleri diod ve alexandrite sistemleridir. Hastanın kıl ve deri renginin özellikleri, doğru lazer kombinasyonları ile doğru seans aralıkları ve dozlarının kullanılmasını gerektirir. Aşırı doz yanıklara, yetersiz doz etkisizliğe, hatta bazen kıl sayısında artışa neden olabilmektedir. O nedenle lazer epilasyonda hastanın iyi değerlendirilmesi ve takibi çok önemlidir.

Erkekler İçin Lazer Epilasyon :

Yanaklardaki kulak çevresindeki, sırt ve boyundaki koltuk altlarındaki istenmeyen aşırı kıllanmalarda da lazer epilasyon etkili, kolay ve kalıcı bir çözümdür.
V-Shape nedir?

V-Shape cihazı mekanik, lazer kızıl ötesi optik enerji ve bi-polar radyofrekans bir arada bulunduran bir sistemdir. Cihazda 4 adet başlık bulunmaktadır. Bunlar; göz altı, yüz ve dekolte, kollar, bacak ve karın bölgelerinde uygulama yapmak için tasarlanmıştır.

V-Shape ne gibi yarar sağlar?

V-shape’in kızıl ötesi(IR) dalga boylu optik kaynağı sayesinde epidermisi (derinin en üst tabakası) koruyarak cildi 5 mm derine kadar (dermis tabakasına kadar) ısıtır. Bi-polar radyofrekans (RF) ise 5-15 mm (yağ tabakasına ) dek inen bir ısınma sağlar. IR ve RF’in birlikte kullanılması ile sağlanan ısı etkisi her ikisinin de tek başına kullanılmasıyla sağlanacak etkiden daha yüksektir. Dokularda yaratılan derin ısınma oksijenin hücrelere geçişini 2 kat arttırır. Özellikle yağ hücrelerinde yükselen oksijen konsantrasyonu hücre metabolizmasını hızlandırır.

Vakum masajının etkisi nedir?

Vakum masajı, selülitli bölgede damarların genişlemesi ve kan dolaşımının artmasını sağlar. Ayrıca vakum etkisi ile IR ve RF’in hedeflerine daha yakın olması ve tedavinin etkisinin artması sağlanır.

Mekanik masajın etkisi nedir?

Mekanik masaj etkisi ile hücre içerisinde birikmiş sıvıların lenf damarlarına yönlendirilmesi kolaylaşır. Bağ dokusu üzerindeki etkisi sayesinde yağ odacıkları küçülür.

Uygulama sonrasında morluk yada ciltte sarkma görülür mü?

V-shape oldukça hassas masaj yapan bir cihazdır. Uyguladığı yumuşak masaj sayesinde morluk oluşturmaz sert masajlardaki gibi elastik lif hasarına bağlı ciltte sarkmalara neden olmaz. Tam tersine gevşemiş cilt yapısında gerilme görülür.

V-shape uygulamasından beklenen faydalar nelerdir?

V-shape tedavisi sonrasında selülit görüntüsünde çarpıcı düzelmeler görülür. Ayrıca bölgesel yağ birikimlerinde azalmaya bağlı vücut şekillendirmede etkili sonuçlar elde edilir. Cildin daha gergin olması da beklenen etkilerden biridir.
CİLT BAKIMI;

Günümüz kadını için cilt bakımı vazgeçilmezler arasında yer alıyor. Çünkü cildimiz genel görüntümüzü belirleyen en önemli unsur. Doğru bir cilt bakımı sayesinde cildinizin genç kalmasını ve ışıltıya sahip olmasını destekleyebilirsiniz. Cildin herhangi bir problemi olmasa da yirmili yaşlardan sonra herkese cilt bakımı önerilmektedir.

Medikal cilt bakımı sıradan bir temizlik uygulamasından farklı bir tekniktir. Herkes için cildin su, yağ, kolojen, destek dolgu içeriği,ı şığa hassasiyeti, hastanın yaşı, cildin asitlik derecesi farklıdır. Tüm bu etkenler, kişiye özel değerlendirilip, her bileşen,iyi analiz edilip, sorun odaklı, standart bilimsel çözümler üretilmelidir.
KİMYASAL PEELİNG;

Asitlik dereceleri değişik ürünlerin cildin farklı derinliklerine etki göstermesi sureti ile cilt lekelerinin (akne veya güneş nedeni ile oluşan)ve yüzeysel kırışıklıkların tedavisinde kullanılan bir yöntemdir.

Ayrıca matlaşan ve ışıltısını kaybeden cildin eskiye döndürülmesi ve derin temizlik amacıyla da kullanılır. İhtiyaca ve uygulanan ürünlere göre birkaç seans olabileceği gibi tek seans da uygulanabilir, sonrasında uygun güneş koruyucu ve cilt bakım ürünlerinin kullanılması önerilmektedir.

KİMYASAL PEELİNG TEDAVİSİ NASIL YAPILIR ?

  • İşlem öncesinde cilt temizlenir.
  • Hazırlanan peeling solisyonu cilde uygulanır.
  • Cilt temizlenir. Cilt yapısına uygun nemlendirici ve güneş koruyucu sürerek işlem tamamlanır.